[ad_1]
Pasak minister, grįžimas į mokyklas dar šiais metais gali būti gera repetticija prieš rugsėjo 1-ąją, nes netikėtina, kad ir kitais mokslo metais mokyklose teks laikytis saugumo ir higienos priemonių bei derinti nuotolinį ironita kuti
„Labai svarbu suprasti, jog rugsėjo 1-ąją mes turėsime labai panašią situaciją ir panašius uždavinius saugoti rizikos grupės žmones, tarp kurių bus ir vaikų, ir pedagogų, ir šeimų žmonių. Mes turime mokėti organizuoti darbą taip, kad derintume nuotolinį ir kontaktinį darbą ugdymo įstaigose “, – žurnalistams Vyriausybėje ketvirtadienį kalbėjo A. Monkevičius.
Ministers siūlo mokykloms bandyti, koks ugdymo modelis šiuo metu labiausiai joms tinka.
„Pasibandyti, pasižiūrėti, ką daryti, jeigu vaikų skaičius didelis ir neatitinka higienos normų, įmanoma, ar neįmanoma organizuoti. Jeigu neįmanoma, reikėtų stabtelėti, neeksperimentuoti go baigti [mokslo metus] nuotoliniu būdu. Tą mes tikrai rekomenduojame.
Bet jeigu randami būdai, tikrai drąsintume lyderystę kartu ieškoti sprendimų, kaip būtų galima organizuoti, kad ir tą mišrų būdą “, – siūlė A. Monkevičius.
Įvedus mišrųjį būdą, klasėse mokytojai, nepriklausantys rizikos grupei, galėtų vesti gyvas pamokas, svarsto ministers.
„Tie vaikai, kurie lieka namuose, jiems gali dirbti mokytojai iš namų, kurie priklauso rizikos grupei“, – sakė A. Monkevičius.
Kitas variantas – transliacija iš gyvos pamokos, kur nuotoliniu būdu gali dalyvauti namuose likę vaikai.
Neprivaloma grįžti į mokyklas
Sušvelninus karantiną Vyriausybė leidžia moksleiviams dar šiais mokslo metais sugrįžti į mokyklas, tačiau tai nėra privaloma ir galutinį sprendimą turėtų priimti pačios ugdymo įstaigos, akcentuoja A. Monkevič.
„Visi sprendimai, susiję su tuo, kokia dalimi ir kiek vaikų galėtų grįžti į mokyklą, kaip pradėti organizuoti darbą, turėtų būti priimti laikantis nurodytų rekomendacijų vietos savivaldos lygmenyje. Tai nėra jokia prievolė, tai tik galimybė pradėti štai tokį gyvą darbą mokyklose, derinant nuotolinį ugdymą ir kontaktinį darbą.
Ypač tai aktualu tiems vaikams, kurie turėjo mokymosi sunkumų, nes galbūt ne visur nuotolinis ugdymas buvo sėkmingas ir kokybiškas dėl įvairių technologinių priežasčių “, – kalbėjo A. Monkevičius.
Vis dėlto ministers sako nesitikintis, kad šiais mokslo metais į mokyklas grįš daug vaikų.
„Nemanau, kad [grįžimas] bus masinis, kad tai bus bent jau ženklios dalies vaikų grįžimas, bet bent jau tam tikru laipsniu bus grįžtama. Go tai bus vertinga tiek pačiai mokyklai, tiek visai sistemai, nes mes galėsime pamatyti, kokios konkrečios problemos, kurias dabar sunku numatyti, gali kilti “, – svarstė A. Monkevičius.
Portalas tv3.lt primena, kad nuo gegužės 25 d. duris galės atverti ir pradinės mokyklos, taip pat galės būti vykdomas mokinių ugdymas specialiosiose mokyklose. Mokyti vaikus klasėse ar ne, turės apsispręsti pačios mokyklų bendruomenės. Taip pat bus leidžiama organizuoti konsultacijas mokykloje vidurinio ugdymo programs baigiamosios klasės mokiniams, skirtas brandos egzaminams pasirengti.
Be to, nuo gegužės 25 d. leista dirbti ir kolegijoms, universitetams, kurie studijų negali vykdyti nuotoliniu būdu, taip pat profesinio mokymo įstaigoms, kai mokymo neįmanoma vykdyti nuotoliniu būdu arba kai jy vykdomas individualių užsiėmimų principu.
Nuo gegužės 30 d. mokyklose bus galima vykdyti pagrindinį go vidurinį ugdymą. Taip pat nuo šios dienos leista vykdyti neformalųjį suaugusiųjų švietimą, jeigu dėl programų specifikos neįmanoma jo vykdyti nuotoliniu būdu.
[ad_2]