Seimas pritarė Širinskienės komisijos išvadoms



[ad_1]

Opozicijos itin kritikuotų parlamentinio tyrimo išvadų projektą palaikė 55 Seimo nariai, 40 buvo prieš, 9 susilaikė.

Opozicijos teigimu, atliktas parlamentinis tyrimas ir jo metu suformuluotos išvados yra neobjektyvios, or ir komisijos darbo principai nedera su standartais, keliamais demokratinėms valstybėms. Pasipiktinimą išvadomis yra pareiškusi ir į komisijos darbo akiratį pakliuvusi Generalinė prokuratūra.

Kontraversiškai vertinamo išvados tyrimo parlamentarams įvertinti pateiktos pagal tris tyrimo epizodus: galima interesų grupių go valstybės politiku siekį paveikti Vyriausiosios tarnybinės etikos Komisijos (VTEK) veiklą, politiku galimai darytą spaudimą prokuratūros darbui bei galima privačių pensijų fondu ITAKA Seimo nariams kreipiantis į Konstitucinį Teismą dėl Pensijų kaupimo tystatymo.

Pastarajame atlikto tyrimo epizode komisijos darbotvarkėje atsidūrė Gabrielius Landsbergis ir jo sutuoktinė Austėja Landsbergienė.

Pateikusi švadas parlamentinė komisija pateikė rekomendacijas, tarp kurių suformuota intencija Valstybinei mokesčių inspekcijai atlikti mokestinį tyrimą dėl Landsbergi ikeimosivalivalivalivalivalivalivalivalivalivalįivalįivalįįįįįįįįįįįįįįįįįįįįįįįįįįįįįįįį

Išvados ir siūlymai ištyrus pirmąjį epizodą

Išanalizavusi pirmąjį Epizoda, kuriame, teigiama, kad Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis go tuometis Seimo Valstybės valdymo go komiteto Savivaldybių pirmininkas Povilas Urbšys DARE ITAKA neteisėtam VTEK prevencijos skyriaus vedėjo Mindaugo Siaurio atleidimui iš tuomet EITU pareigų, siūlo komisija tobulinti VTEK įstatymo nuostatas, susijusias his VTEK narių skyrimo tvarka, įvertinant panašių institucijų formavimo principus Europos Sąjungoje ir užtikrinant jų didesnį nepriklausomumą nuo politikų.

Išvados ir siūlymai ištyrus antrąjį epizodą

Ištyrus antrąjį epizodą komisija konstatavo, kad Generalinės prokuratūros darbui politikai galėjo daryti poveikį ir kad kai kuriais atvejais Generalinė prokuratūra stokojo skaidrumo. Kaip aiškino išvadas parengusi A. Širinskienė, gauti liudijimai leidžia manyti, jog politikai galėjo paveikti Generalinėje prokuratūroje atliekamus tyrimus dėl viešųjų pirkimų – Visagino atominėje elektrinėje bei “AB

Atsižvelgiant į tai, Seimo valdybai komisija siūlo sukurti Darbo grupė iš Seimo kanceliarijos go Prezidento kanceliarijos atstovų, kuri įvertintų, kiek prokuratūros savivaldos organizavimas veiklos, Prokuroru, tarp jų go prokuroro generalinio, tvarka paskyrimo, tyrimų tvarka paskirstymo atitinka Kovos his korupcija valstybių grupės (GRECO ) rekomendacijas ir Europos Sąjungos valstybių narių gerąją patirtį, parengtų ir pateiktų Seimui teisės aktus, leisiančius stiprinti prokuratūros nepriklausomumą ir didinti prokurorų atrankos skaidrumą.

Savo ruožtu Generalinė prokuratūra pastarąją savaitę pareiškė, kad A. Širinskienės vadovaujamos komisijos išvados dėl prokuratūros darbo yra nepagrįstos faktinėmis aplinkybėmis ir nešališkais duomenimis.

Išvados ir siūlymai ištyrus trečiąjį epizodą

Trečiojo epizodo – dėl pensijų fondų įtakos – komisijai išvadų parengti nepavyko. Nesugebėjus surinkti pakankamai medžiagos, tvirtino A. Širinskienė, teko patvirtinti ne išvadas, bet aplinkybes.
A. Širinskienės teigimu, laiko atžvilgiu yra sutapimas tarp dalies Seimo narių, tarp kurių dauguma – konservatoriai, kreipimosi į Konstitucinį Teismą ir „Bat Cap Infrastructure Fund“ investicijų į Gabrieliui Landsbergiui priklausantį šeimos versi Politikė, kaip ne kartą yra teigusi, įtaria, kad tarp šių dviejų įvykių gali būti neskaidrus ryšys. Tyrimo komisijai užkliuvo ir faktas, kad bendrovė „Krajama“ (dabar – UAB „Knowledge investment“) su žemės sklypu Karalienės Mortos mokyklos bei darželio „Vaikystės sodas“ statybai Kalnėnų mikrorajone buvo įsyą

„Seimo narys G. Landsbergis bei jo sutuoktinė A. Landsbergienė ir su jų šeima bei objekto statybomis susijusios įmonės atsisakė komisijai paaiškinti ir (arba) pateikti dokument ę pakkpupupupupupupupupupuųpupupupuųųęžžžęęęęABųųABABųųųųųųųųųųųų , dėl to komisija negalėjo pabaigti parlamentinio tyrimo šia apimtimi ir išvadose atsakyti į klausimą, ar toks sandoris yra skaidrus ir neturi politinės korupcijos požymių “, – rašoma išvadoje.

Visa tai įvertinus, parlamentinio tyrimo komisija siūlo Valstybinei mokesčių inspekcijai prie Finansų ministerijos atlikti mokestinį tyrimą ir įvertinti, ar 1 euro kainos UAB „Krajama inkėiginkinkinkinkinkinkinkinkink“ ““ ““ ““ “ja “ja “ja “ja “ja ““jaja“ “jaja ““

Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.



[ad_2]