[ad_1]
Ispanijos regione Aragone, besiribojančiame su Prancūzija, sutariama: ūkiuose dirbančių migrantų reikia ir žmonėms, ir avims.
“Bandome užtikrinti, kad čia tie žmonės greitai galėtų atvykti, nes oras Šyla go reikia nuskusti mums Vilna Nuo gyvulių, arba situacija siaubinga bus” – “The Guardian” sakė didžiausios Ispanijoje ūkininkų asociacijos “Asaja” Prezidentas Pedro Barato.
Pasak jo, itin trūksta patyrusių avių kirpėjų. „Paprastai padėti atvyksta žmonės iš Pietų Amerikos – daugiausia iš Urugvajaus ir Paragvajaus“, – tikino P.Barato.
AFP / „Scanpix“ nuotr./Avių augintojas Ispanijoje
Esą regione reikia apie 30 tūkst. darbininkų, tačiau šiemet pasamdyta tik 5.5 tūkst. Pasak P.Barato, jo visas organization dumped darbininkus imigrantus.
Tačiau kitose Europos šalyse – nuo Airijos iki Italijos, nuo Vokietijos iki Rumunijos – darbininkai iš užsienio dažnai laikomi problema ir pasitinkami pykčiu bei įtarimu, rašo „The Guardian“. Darbininkai čia reikalingi nuimti braškių, apelsinų, melionų, pomidorų ir šparagų derlių.
Migrantus priimančius šalys pateko tarp kelių ugnių: baimės prarasti derlių, įsivežti infekciją iš užsienio ir baimės, neva užsieniečiai atims darbus iš vietinių. Populistai užuodžia galimybę, kai ekonominis nuosmukis tik dar labiau išryškina politinės kovos linijas, rašo „The Guardian“.
AFP / „Scanpix“ nuotr./Sezoniniai darbininkai iš Rumunijos atvyko į Jungtinę Karalystę
Tačiau baimę jaučia ir imigrantai: jie baiminasi išnaudojimo ir nepakankamų apsaugos nuo COVID-19 priemonių. Užsikrėtę užsienyje, jie galėtų parvežti infekciją namo ir taip sumenkinti Rytų Europos sėkmę stabdant viruso plitimą.
TAIP PAT SKAITYKITE: Kodėl Rytų Europa nuo koronaviruso nukentėjo mažiau nei Vakarų?
„Rumunai sezoniniai darbininkai nėra vergai. Žmogaus orumas ir sveikata nėra derybų klausimas “, – sakė MEPs Victoras Negrescu. Jis su kolegomis parašė laišką Europos ombudsmenui prašydamas apsaugoti sezoninius darbininkus.
Kreipimasis įvyko po kelių incidentų. Štai visuomenė pasipiktino paviešinus nuotraukas, kuriose – darbininkai iš Rumunijos miesto Klužo. Autobusu vežami į lėktuvą, juos vėliau nuskraidinusį į Vokietiją, jie stovėjo arti vienas kito nesilaikydami socialinio atstumo ribojimų, rašo „The Guardian“.
Ok Vokietiją jau atvyko 30 tūkst. sezoninių darbininkų iš Rytų Europos, tikimasi, kad dar tiek pat atvyks iki gegužės pabaigos.
Nesilaiko saugumo reikalavimų
Teoriškai migrantų darbininkų kelionės, gyvenimo ir darbo sąlygas apibrėžia griežtos taisyklės. Tačiau realybė nebūtinai yra tokia pat.
Šparagų augintojas iš Žemutinės Saksonijos buvo apkaltintas pažeidęs socialinio atstumo taisykles transportuojant darbuotojus ir patalpose apgyvendinus daugiau žmonių nei leidžiama.
Balandžio 11 dieną Bad Krocingene Vokietijoje mirė koronavirusu užsikrėtęs darbininkas, tačiau tiksli mirties priežastis lieka neaiški. Keturi kiti jo komandoje dirbi darbininkai taip pat užsikrėtė go buvo izoliuoti.
Balandžio 28 dieną Rumunijos pareigūnai paskelbė, kad mažiausiai 200 rumunų, dirbančių skerdykloje Vokietijoje, užsikrėtė koronavirusu.
Italijoje, kur pasėliams kyla grėsmė supūti laukuose, politinė kovos stiprėja. Šiame sektoriuje Italijoje dirba šimtai tūkstančių migrantų, daugiausia – iš Užsachario Afrikos ir neturintys darbo leidimų. Daugybė jų gyvena skurdžiose lūšnose, suręstose iš medžio ir plastiko.
„Dėl karantino jie nebeina į darbąnes bijo būti apklausti policijos. Be šių žmonių žemės ūkis Italijoje yra sudėtingoje padėtyje “, -„ The Guardian “sakė CGIL profsąjungos generalinis sekretorius Tonino Russo.
Italijos vyriausybė praeitą savaitę pažadėjo reguliarizuoti tokių darbininkų statusą, tačiau tai neįtiko antiistablišmento partijai „Penkų žvaigždučių judėjimas“ (M5S), kuri taip pat priklauso valdančiaja Partija baiminasi prarasti pranašumą prieš opozicinę partiją „Šiaurės Lyga“, nusiteikusią prieš imigrantus.
„Šiaurės Lygos“ lyderis Matteo Salvini grasino išeiti į gatves priešintis, jo žodžiais tariant, „proimigrantiškai amnestijai“, kuri būtų pragaištinga ir paskatintų nusikalstamumą.
Prie kritikos prisijungė Airija
Airija ilgai pozicionavo save kaip darbininkus iš užsienio priimančią šalį, tačiau praeitą mėnesį įtampa iškilo į dienos viešumą.
Leo Varadkaras suckritikavo vaisių kompaniją „Keelings“ už tai, kad ji braškių derliaus nuėmimui atsiskraidino 189 bulgarus.
L.Varadkaras sakė jaučiąs „diskomfortą“ ir paragino peržiūrėti taisykles, skirtas apsaugoti Airijos karantiną. Tačiau jis neužsiminė, kad prieš tris savaites pats prisijungė prie kitų Europos Sąjungos (ES) lyderių reikalaudamas, kad ir toliau būtų leidžiamos kelionės žemės ūkio darbininkams, rašo „The Guardian“.
Dermot Callaghan Žemės ūkio ir maisto tarnybos „Teagasc“ vadovas sakė, kad darbininkai iš užsienio – reikalingi. “Jie turi patirties, kuriai per vieną sezoną negalime rasti pakaitalo”, – tikino jis.
[ad_2]