[ad_1]
Това съобщи доц. Андрей Чорбанов, ръководител на департамент „Имунология“ в Института по микробиология на БАН
„Предстои конструирането на ваксината. До три месеца ще е готов прототипът. След това идват дългите тестове. Нормалната работа е около година. Състезанието между фирмите е кои по-бързо ще успеят да се преборят за държавните суми, които се отпускат от богатите държави по отношение на тестването “. Това каза пред БНР доц. Андрей Чорбанов, ръководител на департамент „Имунология“ в Института по мавет на БаН
Микробиолог: Българската ваксина срещу коронавирус е в начален етап
Българската ваксина представлява вирус-имитираща частица и е с наноматериали, които ще бъдат носители на вирусните компоненти, които трябва да се разпознават.
“В края на пандемията експерти ще направят преценка кое е по-важно за една ваксина – да е масова, за да се предпази населението от изолация от обществения живот, или ще бъде за конкретни хора. По-скоро би трябвало да има личен избор “, смята доц. Борбанов.
Турско лекарство срещу COVID-19 е готово за тестове върху хора
„Аз съм скептик към лекарствата. Като имунолог разчитам на действието на имунната система. Вирусът не е жив организъм, а парче молекула. До едно лекарствата имат изключително силни странични реакции. Този вирус не е истинският Армагедон. Той показа, че обществото не е подготвено технически и психологически да ретакив тип епид И подчерта, че не се знае какъв имунитет генерира вирусът.
„Според мен груповият имунитет е този, който може да запази популацията на хората. Коронавирусът не може да се разпространява през различни носители. Виждам параноични хора с ръкавици навън. В открити пространства вирусът е чувствителен към всичко. Това, че издържал с часове върху повърхности, граничи с научната фантастика “, смята още доц. Борбанов.
ВСИЧКО ЗА КОРОНАВИРУСА У НАС И ПО СВЕТА ЧЕТЕТЕ ТУК
За още новини харесайте и страницата ни във Facebook ТУК.
[ad_2]