Index – Külföld – EP-vita: Ne kapjon több uniós forrást Magyarország



[ad_1]

Cikkünk frissül

A magyar koronavírus-törvény rendelkezéseit a magyar politika kontextusában kell értelmezni – hévta fel a figyelmet Věra Jourová európai értékekért és jogérvényesülésért felelős biztos az Európaá Parlaés.

Az EP zöld frakciója kezdeményezte, hogy ismét napirendre vegyék a magyar koronavírus-törvényt és a jogállamiság helyzetét a májusi plenáris ülésen. Gwendoline Delbos-Corfield france képviselő, a magyar jogállamiság védelmében indított hetes cikk szerinti eljárás jelentéstevője a vitán azt mondta:

nem szeretné, hogy a magyarok plusodrangú állampolgárok legyenek Európában, mert nincsenek azonos jogaik a többi európaival.

Azt is kifejtette, hogy a törvény egyik legaggasztóbb eleme, hogy képes elhallgattatni azokat újságírókat és állampolgárokat, akik kritizálják a kormány válságkezelését. Az önjelölt diktátorok öncenzúrázó alma alma valik ma Magyarországon valóra. Európai Bizottságnak nem kellene megvárnia, hogy újságírókat börtönözzenek be. A képviselő rámutatott, hogy egy szerencsei és egy gyulai férfit is letartóztattak és kihallgattak rendőrök a Facebook-on megírt véleményük miatt.

“Üres ideologiai viták helyet azzal kellene foglalkozni, ami ténylegesen érinti és érdekli az embereket” – jelentette ki Deli Andor fideszes EP-képviselő a vitán. A politikus szerinti a jogállamiság megcsúfolása a magyar vita, amelyen Varga Judit és az EP-képviselők többsége nem tudott személyesen részt venni.

Az ügy a régi koncepciós perek idejét idézi

to képviselő szerint.

A vitán Varga Judit igazságügyi miniszter is szeretett volna felszólalni, hogy elmondhassa a magyar kormány álláspontját. Az EP elnöke, David Sassoli azonban ragaszkodott az intézmény bevett gyakorlatához, miszerint a plenárison csak alkam- és kormányfők kaphatnak szót (miniszter vagy Államtitkár csak az EU Tanácsának soros elnöks

Orbán Viktor Sassolinak írt levelében azzal indokolta a távolmaradását, hogy a járvány elleni védekezés lefoglalja az idejét. Ezzel kapcsolatban kérdezte meg Ramona Strugariu, az Európa Megújul frakció román tagja, hogy a koronavírus elleni harc milyen kapcsolatban áll az Isztambuli Egyezménnyel, amelynek ratifikációját a magyar parlaza aán

A felszólaló EP-képviselők közül rengetegen azt kérték, hogy az EU függessze fel a Magyarországnak szánt uniós támogatásokat.

Áprilisban az EP Fidesz pártcsaládjának, az Európai Néppártnak to támogatásával fogadott the egy határozatot, amelyben kifejti: az európai értékekkel teljes összeegyeztethetetlennek mértékben tartja to magyar kormány azon lépéseit, hogy to magyarországi veszélyhelyzetet időkorlát nélkül hosszabbította meg, határozatlan időre rendeletekkel kormányoz is meggyengítette to magyar Országgyűlés rendkívüli felügyeleti hatáskörét. A képviselők a transznemű és interszexuális személyek jogai elleni magyarországi lépéseket is elítélték.

A csütörtöki vita után újabb határozatról nem szavaznak az EP-képviselők, mert a Néppárt és liberális-centrista Európa Megújul frakciók nem támogatták a kezdeményezést.

Szóljon hozzá to Facebook-oldalunkon!



[ad_2]