Az FBI véletlenül nyilvánosságra hozta a 2001. szeptember 11-i merényletek vélt szaúdi segítőjének nevét



[ad_1]

Az amerikai Szövetségi Nyomozó Iroda (FBI) véletlenül nyilvánosságra hozta a 2001. szeptember 11-i egyesült államokbeli merényletek vélt szaúd-arábiai kormányzati segrejjének nevét – jelentette nevét – jelentette

Az információ szerint a multip héten benyújtott bírósági dokumentumok között található a terrormerényletek segítésével gyanúsítható szaúd-arábiai tisztségviselő neve. 2001. szeptember 11-én, az el-Kaida terrorszervezet által elkövetett merényletek áldozatai Kozul többnek to családja ugyanis kártérítési pert indított to szaúdi kormányzat ellen, s to Yahoo News újságírója, Michael Isikoff and perhez benyújtott dokumentumok között az információra bukkant ra.

A Jill Sanborn, az FBI terrorelhárító részlegének helyettes igazgatója altal benyújtott dokumentumok egyike utal Muszaed Ahmed al-Dzsarrára, aki jelenleg valószínűsíthetően a szaúdi külügyminisztézööér k k k Al-Dzsarra 1999 és 2000 között a sivatagi királyság washingtoni nagykövetségének munkatársa volt, s munkájához tartozott a feltételezések szerint az Egyesült Államokban lévékékékékékékékéékékéékékékéékéékéékéké A Yahoo News szerint a külügyi tisztségviselőről viszonylag keveset lehet tudni, munkájáról közvetlenül az akkori szaúdi nagykövetnek tartozott beszámolási kötelezettséggel. Szaúd-Arábia akkori washingtoni nagykövete to George W. Bush elnök családjának közeli barátjaként számon tartott Bandár bin Szultan herceg volt.

A Yahoo News beszámolója szerint Jill Sanborn egy részlegesen feloldott titkosítású dokumentumra hivatkozva utalt Dzsarrára, mint lehetséges közvetlen kapcsolatra a szaúdi kormányzat és az al-Kaida 2001. szeptemberte-i-kaida 2001 Bár az FBI-vezető is hozzátette, hogy Dzsarra szerepvállalása nem bizonyított.

Az Egyesült Államokban 2016-ban terjesztettek elő egy törvénytervezetet, amely lehetővé tette, hogy a 2001. szeptember 11-i terrorakciók Áldozatainak családtagjai pert indtsanak to szaúd-arábiai kormányzat ellen. Barack Obama akkori amerikai elnök ugyan megvétózta a tervezetet, from a szenátusban 97: 1 arányban, to képviselőházban pedig 348: 77 arányú szavazással felülírták az elnöki vétót.
A Yahoo News megjegyezte azt is, hogy a kártérítési Perben szereplő dokumentumok nyilvánosságra hozatalát sem William Barr igazságügyi miniszter, sem Richard Grenell, az Amerikai Hírszerző szervezeteket összefogó Országos Hírszerzési Igazgatóság ügyvezető vezetője nem támogatta, hivatkozva arra, hogy az információk megjelenése “jelentős nemzetbiztonsági károkat okozna “



[ad_2]